İSAY2 Galeri   İSAY2 Galeri         İSAY2 Galeri                                               İSAY2 Galeri
   
 
                                                               HINIS’TA BÜYÜK DEMOKRASİ MİTİNGİ
          15 Temmuz 2016 günü FETÖ/PDY  örgütünün gerçekleştirdiği darbe teşebbüsü ve terör eylemleri sonrasında ülkemiz genelinde Türk Halkı, tüm dünyaya demokrasi dersi vermiş ve FETÖ/PDY darbe  yapılanmasına karşı dik durarak demokrasi nöbetlerine devam etmiştir.
        Kaymakamımız  Sayın Bülent  AY’ın  öncülüğünde,  resmi kurum  ve  vatandaşlarla yek vücut  olunup;  15 Temmuz kanlı darbe girişiminden bu yana demokrasi mücadelesi Hınıs ilçemizde çeşitli etkinliklere demokrasi ve bayrak  nöbetine tam  katılım  sağlanmıştır.
      Bu programlarda,  Hınıs  ilçemizde de demokrasi şehitlerimiz anılarak,  birlik ve beraberliğimiz daha da perçinleştirilmiştir. Tek bayrak  tek  millet ve tek vatan anlayışı ile  dualar eşliğinde kurbanlar kesilmiştir.  İlçemizdeki bu demokrasi nöbetlerine Erzurum’dan da destek olarak milletvekillerimizden Sayın Zehra TAŞKESİNLİOĞLU ve Sayın İbrahim AYDEMİR teşrif etmişlerdir. 5 Ağustos Cuma günü yapılan büyük demokrasi mitingine milletvekillerinin yanınında  Kaymakamımız, ilçe kurum müdürleri  ve vatandaşlar yoğun  katılım sağlamıştır.                                                                                                                                                                                                                                               Kaymakamımız  Sayın Bülent    AY,  demokrasiye sahip çıkılması gerektiğini,  bölücü FETÖ/PDY’ e karşı mücadelenin tüm kararlılığı ile süreceğini belirtmiştir.  Asli unsurun millet olduğunu vurgulayıp, birlik ve beraberlin önemini belirtmiştir. Milletvekillerimiz de geçmişten bugüne FETÖ/PDY yapılanmasının ülkemize nasıl tehlikelere yol açtığını ve darbelerden bu milletin ne derecede olumsuz etkilendiğini anlatmışlardır. Demokrasinin, ve tam bağımsız devlet olmanın önemini vurgulamışlardır.                                                                                                              İlçe  vatandaşlarının yoğun ilgi gösterdiği demokrasi mitinginde sadece Türk Bayrakları vardı. Büyük mitingin ardından demokrasi yürüyüşünde ön saflarda yerini alan ilçe kaymakamız ve milletvekillerimiz esnaf ve vatandaşlarla kol kola yürüdüler. Demokrasi yürüyüşünün ardından yaklaşık 600 kişinin katılımıyla yemek organizasyonu yapılmıştır.